Naujienos Karate Klubai LTKA Licencijos Galerija
Istorija
Budo
Mokytojai
Egzaminai
Varžybos
Organizacijos
Nuorodos
ITKF Tarptautinė Tradicinio Karate Federacija

Tarptautinė tradicinio karate federacija įkurta 1974 m. Niujorke. Jos pavadinimas tuo metu buvo Tarptautinė mėgėjų karate federacija (IAKF). 1975 m. ši federacija organizavo pirmąjį pasaulio karate-do čempionatą Los Andžele, JAV. Tik įsikurusi organizacija pateikė paraiškas tarptautiniam olimpiniui komitetui (TOK) dėl karate priėmimo į olimpinę šeimą. IAKF buvo pirmoji pasaulyje karate organizacija, pradėjusi komunikaciją su TOK’u. Ryškėjant esminiams skirtumams tarp originalaus, tradicinio karate ir taip vadinamo "sportinio karate" (general karate), atsirado poreikis aiškiau apibrėžti šio kovos meno sąvoką ir jį atskirti nuo kitų taip vadinamų "karate stilių". Dėl to 1986 m. Tarptautinės mėgėjų karate federacijos pavadinimas buvo pakeistas į Tarptautinės tradicinio karate federacijos pavadinimą.

Nuo organizacijos įkūrimo iki mirties (2008 m. lapkričio 7 d.) ITKF vadovavo viena iš iškiliausių šio laikmečio asmenybių, Budo karate mokytojas, Hidetaka Nishiyama, 9 Dan’o meistras.

Po jo mirties atsakomybė už ITKF veiklą ir prezidento pareigos buvo patikėtos ilgaamžiui Mokytojo bendražygiui, 7 Dan’o meistrui Rick’ui Jorgensen’ui iš Kanados. 2010 m. lapkričio mėn., tarptautiniame ITKF kongrese Rick’as Jorgensen’as buvo perrinktas dar vienai kadencijai.

1993 m., Tarptautinio olimpinio komiteto 101 sesijoje ITKF buvo pripažinta valdančiuoju tradicinio karate organu pasaulyje. Ir šiandien ITKF yra vienintelė, tradicinį karate koordinuojanti, organizacija pasaulyje. Nacionaliniame lygmenyje tradicinio karate valdantieji organai yra nacionalinės asociacijos/federacijos, turinčios galiojančią narystę ITKF.

Populiarindama ir tobulindama tradicinį karate teisinga linkme, stiprindama ir skatindama jos narių organizacijų ryšius, ITKF siekia ugdyti pasaulinę sporto dvasią ir taip prisidėti prie žmogaus charakterio tobulinimo.

Artimiausi renginiai

Naujienos Karate Klubai LTKA Licencijos Galerija
Programavimas: Puslapiai.eu