Naujienos Karate Klubai LTKA Licencijos Galerija
Naujienos
Renginių kalendorius
Įvykę renginiai
Naujienų archyvas
Naujienų prenumerata
Pasaulio tradicinio karate do renesanso čempionatas
 

Spalio 14 – 15 dienomis, Krokuvoje vyko pasaulio karate do renesanso varžybos, į kurias susirinko daugiau nei 2000 sportininkų iš 38 pasaulio šalių. Šiame renginyje varžėsi ir kovojo dėl titulų ant 20 tatamių geriausi pasaulio karate do meistrai.

WTKF (Pasaulinė Tradicinio Karate Do Federacija) šio renginio metu organizavo du turnyrus: Pasaulio tradicinio karate do čempionatą, kuriame startavo jaunučiai, jauniai, jaunimas bei suaugę sportininkai ir Pasaulio vaikų taurės varžybas, kuriose startavo vaikai iki 13 metų amžiaus imtinai.

 Šio renginio globėjas, buvęs Lenkijos prezidentas, Nobelio premijos laureatas, “Solidarity” judėjimo legenda gerb. Lechas Valensa.

 Lietuvos tradicinio karate do asociacija į šį renginį delegavo 60 sportininkų, 2 tarptautinės klasės teisėjus, 2 trenerius ir 20 žmonių palaikymo komandą. Šioje milžiniškoje konkurencijoje lietuvaičiai įrodė, kad yra vieni geriausių karate do meistrų pasaulyje. Įveikę dešimtis sportininkų savo amžiaus, rungčių kategorijose Lietuvos tradicinio karate do meistrai į Lietuvą parvežė net 7 medalius. Nemažai sportininkų liko ties pusfinalių riba ir užėmė 5 – 8 vietas. Tai parodo, kad Lietuvos tradicinio karate do mokykla turi tvirtus pamatus ir geba paruošti aukščiausio meistriškumo sportininkus, kurie konkuruoja su tokiomis didelėmis ir sportininkais skaitlingomis šalimis kaip Lenkija, JAV, Brazilija, Ukraina, Japonija, Vokietija, Čekija, Didžiąja Britanija, Rusija, Indija, Pietų Afrikos Respublika, Italija ir kt.

12 – 13 metų vaikų amžiaus grupėje 3 kyu – 1 Dan’o kategorijoje (aukščiausia vaikų meistriškumo kategorija) kata rungtyje, įveikęs 39 varžovus pasaulio čempionu tapo Hermis Dranevičius. Šis sportininkas po dviejų metų pertraukos antrą kartą iš eilės apgynė pasaulio čempiono titulą ir kitais metais jau startuos Lietuvos jaunučių rinktinėje.

10 – 13 metų amžiaus grupėje komandinės kata rungtyje LT komanda – Hermis Dranevičius, Julius Jonytis ir Simas Mukauskas iškovojo bronzos medalius ir aplenkė 40 komandų.

 12 – 13 m. amžiaus grupėje, 6 kyu kategorijoje 3 vietą iškovojo Ąžuolas Šnipaitis.

 Jaunimo 18 – 20 m. amžiaus grupėje puikiai kovojo Konstancija Ambrazaitė. Ji iškovojo Lietuvai du bronzos medalius indvidulioje kumite ir kata rungtyse.

Suaugusiųjų amžiaus grupėje gerai pasirodė kita Lietuvos sportininkė, Justė Baltrušaitytė iškovojusi bronzos medalį indvidualioje kumite rungtyje. Komandinėje suaugusiųjų moterų kumite Lietuvos merginos – Konstancija Ambrazaitė, Justė Baltrušaitytė, Dominika Versocka ir Greta Jankauskaitė irgi pasidabino bronzos medaliais.

 Lietuvos tradicinio karate do nacionalinės rinktinės treneris ir Lietuvos tradicinio karate asociacijos prezidentas Giedrius Dranevičius šį renginį apibūdino taip: “Įspūdinga. Gigantiška. Gražu. Tikra šventė, tikras tradicinio karate do renesansas! Didžiulė konkurencija įkvepia siekti dar aukštesnių rezultatų ir parodyti pasauliui, kad net tokia nedidelė šalis kaip Lietuva, neturėdama valstybės finansavimo, sugeba ne tik konkuruoti, tačiau ir iškovoti aukščiausius apdovanojimus tokio mąsto varžybose. Visi matome, kad ne finansai lemia vienos ar kitos sporto šakos pasiekimus. Juos lemia žmonės, kurie dažniausiai lieka užkulisiuose. Tai treneriai, klubų vadovai kurie su begaliniu entuziazmu, aistra dalinasi savo žiniomis su auklėtiniais, skatina jaunimą tobulėti, formuoja pasitikėjimą ir pasididžiavimą savo šalimi. Žemai lenkiuosi jiems už atliktą darbą ir linkiu visokeriopos sėkmės gilinant savo kompetencijas ir ugdant jaunąją kartą. Kitais metais laukia Europos čempionatas. Tad nenuleisime rankų ir sudarysime rimtą konkurenciją didiesiems mūsų kaimynams.”

 Lietuvos tradicinio karate do asociacija nuoširdžiai dėkoja visiems už pagalbą organizuojant išvyką, tėveliams už pasitikėjimą ir už finansinę paramą, skatinant savo vaikus siekti rezultato, užsibrėžtų tikslų ir kovoti už savo šalies vardą bei reputaciją. Dėkui Jums!

 

Artimiausi renginiai

Naujienos Karate Klubai LTKA Licencijos Galerija
Programavimas: Puslapiai.eu