Naujienos Karate Klubai LTKA Licencijos Galerija
Istorija
Budo
Mokytojai
Egzaminai
Varžybos
Organizacijos
Nuorodos
Mokytojai

"Tikro Mokytojo tikslas - ne turėti daug mokinių, o išugdyti daug Mokytojų."

Ginchinas Funakoshi (1868 - 1957)

Gichinas Funakoshi gimė Šiuri mieste, Okinavoje. Vaikystėje jį treniravo du garsūs to meto Okinavos saloje gyvenę meistrai Yasutsune Asato ir Yasutsune Itosu.

Nors fiziškai silpnas, tačiau gabus, protingas ir atkaklus jaunuolis labai domėjosi mokytojų perduodamomis žiniomis ir iš visų jėgų stengėsi jas perprasti. Vėliau meistras G. Funakoshi apibendrino sukauptas žinias, jų gilinimui ir mokymuisi skyrė visą likusį savo gyvenimą.

G. Funakoshi buvo tas žmogus, kuris pristatė Okinavos karate kovos meną Japonijoje. Jo dėka šis menas buvo įtrauktas į šalies universitetų studijų programas. Ten susibūrę meistro mokiniai vėliau paskleidė karate ir už Japonijos ribų.

„Karate nėra pirmos atakos.“ - Gichinas Funakoshi

Meistras G. Funakoshi mėgo kelio žmogaus ir mažo žmogaus alegoriją. Kartą paklaustas, ką ši reiškia, jis atsakė: „Tai paprasta. Kai mažas žmogus išlaiko pirmą Dan, jis sunkiai valdosi neparbėgęs namo ir nepradėjęs visiems skelbti apie savo pasiekimą. Po antro Dan jis užlipa ant stogo ir paskelbia visiems apie save, o po trečio – šoka į mašiną ir paleidęs sirenas visiems giriasi.

Tuo tarpu kelio žmogus po pirmo Dan iš dėkingumo žemai nulenkia galvą, po antro – galvą ir pečius, o po trečio nusilenkia iki juosmens ir stengiasi, kad į jį niekas neatkreiptų dėmesio.“

Mokytojui G. Funakoshi karate buvo gyvenimo kelias. Jis nekreipė dėmesio į varžybas, čempionatus ar rekordų siekimą. Karate jam tarnavo kaip charakterio ugdymo priemonė ir būdas sveikai lavinti kūną. Eidamas šiuo keliu G. Funakoshi mokė paprastumo, tinkamos elgsenos ir pagarbos kitam.

„Apie gyvenimą galvok kaip apie karate treniruotę.“ - Gichinas Funakoshi

Hidetaka Nishiyama, 10 Dan (1928 - 2008)

Gimė 1928 m. Tokijo mieste, Japonijoje. Mokytojo Hidetakos Nishiyamos Budo istorija prasidėjo 5 metų, 5 mėnesių ir 5 dienų amžiaus, kai jis pateko pas garsų kendo meistrą Mochida Morio. 1943 m. jis pradėjo lankyti meistro Gichino Funakoshi karate treniruotes.

1951 m. H. Nishiyama buvo vienas iš Japonijos karate asociacijos (JKA) įkūrėjų, išrinktas į JKA direktorių tarybą ir vadovavo už instruktorių ruošimą atsakingam komitetui.

1952 m. H. Nishiyama kartu su kitais aikido, judo ir karate instruktoriais dalyvavo strateginių JAV karinių oro pajėgų mokymo programoje.

1960 m. H. Nishiyamos parašyta knyga „Karate: The Art of Empty-Hand Fighting“ ir šiandien yra vienas populiariausių leidinių apie karate pasaulyje. Ji perleista daugiau nei 70 kartų.

1961 m. H. Nishiyama įkūrė Visos Amerikos karate federaciją (šiandien – Amerikos mėgėjų karate federaciją, arba AAKF).

1974 m. įkūrė Tarptautinę mėgėjų karate federaciją (International Amateur Karate Federation, arba IAKF), kuri 1986 m. pakeitė pavadinimą ir tapo Tarptautine tradicinio karate federacija (International Traditional Karate Federation, arba ITKF).

H. Nishiyama ir šiandien aktyviai vadovauja ITKF, kasdien veda tradicinio karate treniruotes savo Dodžo Los Andžele, o savaitgaliais keliauja po pasaulį mokydamas autentiškojo Budo karate. Šiuo metu ITKF yra vienintelė organizacija, 1993 m. oficialiai pripažinta Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK), pasaulyje atstovaujanti tradiciniam karate.

1999 m. mokytojo 71-ojo gimtadienio proga virš Kapitolijaus Vašingtone plėvėsavo Jungtinių Amerikos Valstijų vėliava. Taip ši valstybė išreiškė padėką už nuopelnus skleidžiant tradicinio karate idėjas Jungtinių Amerikos Valstijų piliečiams ir gerinant jų fizinę bei psichinę sveikatą.

2000 m. lapkričio 3 d. Tokijo mieste Japonijos imperatorius apdovanojo H. Nishiyamą už Japonijos kultūros sklaidą pasaulyje ir tradicinio karate mokymą ordinu „Order of the Sacred Treasure, Gold Rays with Rosette“.

2001 m. spalio 14 d. Varšuvoje, pirmosios pasaulio tradicinio karate taurės varžybose, Lenkijos prezidentas apdovanojo H. Nishiyamą Karininko kryžiumi už tradicinio karate sklaidą šioje šalyje.

2003 m. H. Nishiyama lankėsi Vilniuje vykusiame XXIV Europos tradicinio karate čempionate, kurį organizavo Lietuvos tradicinio karate asociacija.

2005 m. H. Nishiyama realizavo daugiau nei tris dešimtmečius trukusių Budo karate studijų projektą ir pasakė: „Šiuo metu aš galiu didžiuotis baigęs savo gyvenimo projektą ir tikiu, kad dabar mes galime perduoti autentiškąjį karate meną ateities kartoms. Dabar atėjo metas jums priimti naujus iššūkius ir galimybes, kurias teikia šios susistemintos žinios. Tradicinis karate auga ir vystosi dėl asmenų, siekiančių labiau suprasti savo kūną ir mintis.“

Šiandien mokytojas H. Nishiyama tebėra vienintelis autentiškojo karate autoritetas pasaulyje. Vaikystėje jo Budo kovos menų studijos, prasidėjusios nuo kendo, tęsėsi iki 2008 m. lapkričio 7 d.

Ši nepaprastai stipri asmenybė, įkūnijanti daugelį žmogiškųjų idealų, karate kelyje sugebėjo pasiekti ne mažiau negu jo mokytojas G. Funakoshi. H. Nishiyama pasauliui padovanojo japonų kovos technikų kelio – Budo ir Okinavos kovos formų – junginį, šiandien vadinamą tradiciniu karate. Jo darbai, ryžtas, nuoseklumas ir pastovumas yra iškalbingi.

Šio meistro mokiniai šiandien yra vedantys tradicinio karate instruktoriai pasaulyje: Avi Rokah, Wlodzimierz Kwiecinski, Roberto Fusaro, Hiroshi Shirai ir kt.

Avi Rokah’as, 7 Dan

21 metų amžiaus Avi Rokah’as atvyko keliems mėnesiams į JAV pas meistrą Hidetaką Nishiyamą, mokytis iš jo karate. Mokymasis trunka iki šiol. Kasdienės treniruotės su karate legenda ir karate principų suvokimas padėjo A. Rokah’ui tapti pasaulio čempionu, 5 kartus JAV čempionu ir garsiu karate instruktoriumi, kurio talentu ir gebėjimais paaiškinti, gyvai pademonstruoti karate subtilybes šiandien neabejoja niekas.

Šiuo metu meistras gyvena ir moko Los Andžele. Kiekvienais metais į jo pamokas susirenka savo gyvenimus karate mokymuisi paskyrę mokiniai iš viso pasaulio. Pasišventimas tradiciniam karate, nuoširdus, valingas darbas, įgimtas kuklumas ir paprastumas leido meistrui įkūnyti savo legendinio mokytojo idėjas. Šiandien niekas geriau už jį negali gyvai atspindėti Budo principo, kuris skelbia: „Teisingai suformuoti įgūdžiai visuomet aukščiau ir už jėgą, ir už greitį.“

Nuo 2007 m. LTKA kvietimu meistras kiekvienais metais vieši Lietuvoje ir dalinasi tradicinio karate žiniomis seminarų metu.

"Pirmasis etapas siekiant išminties yra tyla, antrasis – klausymasis, trečiasis – atsiminimas, ketvirtasis – praktika, penktasis – Mokymas."

Wlodzimierzas Kwiecinskis, 8 Dan

1972 m. Wlodzimierzas Kwiecinskis pradėjo mokytis karate-do iš mokytojo Chiyomaro Shimodos, kuris buvo pirmasis karate-do instruktorius iš Japonijos, atvykęs į Lenkiją siekti mokslo žinių universitete. Šiuo metu W. Kwiecinskis vadovauja Lenkijos tradicinio karate sąjungai (PZKT), yra Europos tradicinio karate federacijos (ETKF) viceprezidentas ir Tarptautinės tradicinio karate federacijos (ITKF) viceprezidentas bei direktorių valdybos narys.

1991 m. W. Kwiecinkis susidūrė su tradicinio karate legenda H. Nishiyama. Susižavėjęs šio meistro giliomis žiniomis, karate mokymo metodika ir asmenybe, jis tapo vienu geriausių mokinių, skleidžiančių savo mokytojo idėjas visame pasaulyje: veda seminarus, organizuoja didžiulius tarptautinius renginius savo šalyje.

2007 m. W. Kwiecinkis apgynė juodojo diržo 7 Dan. Meistras nepailsdamas aukoja savo gyvenimą tradicinio karate idėjomis skleisti ne tik mokydamas šio unikalaus kovos meno paslapčių salėse, bet ir jas statydamas. 2009 m. Lenkijoje baigtas statyti vienas iš didžiausių šio žmogaus projektų – Europos Budo kovos menų centras, įsikūręs tarp Varšuvos ir Lodzės, unikaliame gamtos prieglobstyje, "Dojo Stara Wies".

„Žmogus, suvokęs savo nemokšiškumą, žengia pirmą žingsnį pažinimo keliu.“

Robertas Fusaro, 8 Dan

Domėtis karate-do Robertas Fusaro pradėjo 1955 m. Japonijoje, per Korėjos karą. Jis yra pirmasis ne japonas mokinys, kuriam JKA leido susipažinti su šio kovos meno paslaptimis. 1957 m. dalyvavo pirmajame JKA organizuotame karate turnyre, kur demonstravo pusiau laisvos kovos sistemą (Jiyu Ippon Kumite).

Šeštojo dešimtmečio pradžioje R. Fusaro pradėjo mokytis karate iš H. Nishiyamos, kuris tuo metu buvo persikėlęs gyventi į Los Andželą. Jį sužavėjo meistro mokymo stilius, gilios karate žinios ir judesių aiškinimai, kurie rėmėsi kineziologija. Paklaustas, kas išmokė karate, R. Fusaro visada pagarbiai užsimena, kad vienintelis tikras jo mokytojas – H. Nishiyama. Meistras kiekvienais metais dalyvauja ITKF rengiamose instruktorių vasaros stovyklose San Diege, kurioms vadovauja ITKF prezidentas H. Nishiyama.

R. Fusaro aktyviai dalyvauja AAKF (Amerikos mėgėjų karate federacija) veikloje ir jau daugiau nei 50 metų moko karate Mineapolio valstijoje, Minesotoje. Du sūnus tęsia jo veiklą. R. Fusaro karate mokymas yra gyvenimo kelias.


Krzysztofas Neugebaueris, 6 Dan

Šiandien Krzysztofas Neugebaueris yra tituluočiausias planetos tradicinio karate sportininkas: triskart pasaulio taurės varžybų nugalėtojas, 2007 m. pasaulio taurės varžybų II vietos laimėtojas, daugkartinis Europos, pasaulio čempionatų nugalėtojas, įvairių rungčių prizininkas, kitų tarptautinių ir nacionalinių varžybų nugalėtojas ir prizininkas.

Daugybė laiko, praleisto ant tatamio varžybose, šiam meistrui leido sukaupti unikalią patirtį. Ja K. Neugebaueris dalijasi keliaudamas po Europą ir vesdamas tradicinio karate seminarus Lietuvoje, Lenkijoje, Austrijoje.

Artimiausi renginiai

Naujienos Karate Klubai LTKA Licencijos Galerija
Programavimas: Puslapiai.eu